Miot O

Mioty poprzednie w naszej Hodowli Kotów Brytyjskich

Miot O

* 19 września 2011 *
IC Carrera Amazing Aisha*PL*International Champion *
CH Easy Lover of Daisy’s Home*NL*Champion *

Osiągnięcia wystawowe

  • 1 x Best in Show Junior (BIS Junior) - Najpiękniejszy kot w klasie młodzieży 6-10 miesięcy
  • 1 x Nom BIS - Nominacja do finału wystawy
  • 5 x Best in Variety (BIV) - Najlepszy Kot w Kolorze

Najlepszy Młody Kot Wystawy Specjalistycznej BRI SHOW - Chorzów 2008

Osiągnięcia wystawowe

  • 2 x Best in Show Adult (BIS Adult) - Najlepszy Kot Dorosły w Best In Show
  • 3 x Nom BIS - Nominacja do finału wystawy
  • 4 x Best in Variety (BIV) - Najlepszy Kot w Kolorze
Data urodzenia: 19 września 2011 | Liczba kociaków w miocie: 5
Oceania
Kolor: BRI g (szylkret niebieski)
Status: w nowym domku
Mieszka w Kępnie niedaleko Wrocławia
Płeć: kotka
Olandia
Kolor: BRI g (szylkret niebieski)
Status: zostaje w Hodowli
Płeć: kotka
Ottawa
Kolor: BRI a (niebieski)
Status: w nowym domku
Mieszka w Monachium - Niemcy
Płeć: kotka
Ontario
Kolor: inny
Status: w nowym domku
Mieszka z bratem Kremusiem OHIO w Szwajcarii
Płeć: kocur
Ohio
Kolor: BRI e (kremowy)
Status: w nowym domku
Mieszka z bratem Ontario w Szwajcarii
Płeć: kocur

Pare slow o miocie...

Niespodzianka w mojej hodowli, pierwszy raz urodziły mi się kociaczki z długim włosem  po IC Carrerce of Amazing Aisha i po kocurku z Holandii CH Easy Lover of Daisy’s Home*NL.Jest to rzadkość w hodowli brytyjczyków.Portret Rasy:….Dziś, dzięki niezłomnej postawie wiele kocich stowarzyszeń na całym świecie uznaje i z dużym powodzeniem promuje nową piękną kocią rasę – zwaną najczęściej brytyjską długowłosą. Status championatu przyznało długowłosym brytyjczykom najwcześniej, bo we wrześniu 1999 roku amerykańskie TICA. Od czterech lat przywilej ten posiadają highlandery należące do WCF. Rasę zalegalizowały również niezależne związki europejskie, nadając jej różne nazwy – i tak we Francji nosi ona miano – CELTIC, w Holandii – LOWLANDER, w Belgii – BRITTANICA, w Niemczech i w Polsce zaś – wspomniane już – HIGHLANDER

Naprawdę jaki jestem…

Highlandery odznaczają się imponującymi rozmiarami, które to wrażenie potęguje jeszcze obfitość futra. Ich wizerunek wypełnił pustkę powstałą po zniknięciu z hodowli klasycznych, tj. długonosych persów, aczkolwiek różnią się od nich zdecydowanie przede wszystkim długością i strukturą okrywy włosowej, która przypomina bardziej okrywę ragdolli czy maine coonów.

Pod względem charakteru są bliźniaczo podobne do swoich krótkowłosych kuzynów. Równie dumne, pewne siebie i odważne godnie bronią brytyjskiego honoru. Mają umiarkowany temperament i pogodne usposobienie. Nie są kotami specjalnie terytorialnymi, w związku z czym łatwo nawiązują przyjaźnie z nowymi domownikami swojego i innych gatunków. Zrównoważone, niewymagające, bardzo ciche będą idealnymi przyjaciółmi zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób samotnych.

Salon piękności

Koty brytyjskie długowłose, tak naprawdę mają futro półdługie, nieskomplikowane w pielęgnacji. Regularnego szczotkowania wymagają wyłącznie w okresie linienia. Poza nim można je szczotkować raz – dwa razy w tygodniu – ich włos nie wykazuje bowiem tendencji do plątania się i filcowania. Nie wymagają również kąpieli.

tekst: BriCatClub

Galeria filmowaClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch VideoClick to Watch Video